Moruša BIELA

Stromové jahody, ovocný strom s chutnými bielymi plodmi sladkastej chuti, ktoré obsahujú veľa antioxidantov a vitamínov.

16,00

Nie je na sklade

Katalógové číslo: 6512bd43d9ca Kategórie: ,

Popis

Biela moruša, ľudovo tiež známa ako stromové jahody, sa predobvšetkým využíva ako solitérny strom v záhradách a na nestrihané extenzívne živé ploty. Plody obsahujú vitamíny priaznivo pôsobia pri redukčných diétach. Moruša biela veľkoplodá rastie vo forme rozložitého stromu s vajcovitými až srdcovitými listami, ktoré na jeseň nadobúdajú žltý odtieň. Povrch listu je na rozdiel od čiernej moruše lesklý. Môže rásť do výšky až 10 m. Plody sú dlhé, vajcovité bielej farby. Ich veľkosť sa pohybuje od 1 – 2,5 cm. Plody majú po dozretí jemný ružový nádych. Sú šťavnaté, sladkej až sladkokyslej chuti. Sú obľúbené nielen na priamy konzum, ale tiež na spracovanie napr. ako marmeláda. Je to nenáročný strom na pestovanie, odolný voči chorobám, vhodnejší viac do teplejších oblastí a potrebuje ochranu pred studenými a suchými vetrami.

Ďalšie informácie

Veľkosť

Kontajner

Stanovišťe

Pôda

Intenzia rastu

Mrazuvzdornosť

Rez

Spon

Zber plodov

Pestovanie

  1. Dodacie lehoty sú špecifikované podľa dostupnosti tovaru a sezóny, obvykle   do 3 dní. V niektorých prípadoch (nedostupnosť tovaru, vyššia moc – počasie) môžu byť aj dlhšie (od 1 až do 3 týždňov). O približnom termíne dodania sa môžete kedykoľvek informovať emailom alebo telefonicky. Rastliny sú starostlivo zabalené a zabezpečené tak, aby čo najlepšie zniesli prepravu k Vám. K cene objednaných rastlín účtujeme poštovné a balné 8,99 € (slovenská pošta – expres kuriér). Objednávky vybavujeme podľa poradia v akom boli prijaté. Tovar odosielame v pracovné dni pondelok až štvrtok.
  2. Osobný odber rastlín a nákup bez objednávky nie je možný.
  3. Dopravu tovaru k zákazníkovi zabezpečuje slovenská pošta. Cena za dopravu Vám vždy bude automaticky vygenerovaná počas nákupného cyklu ešte pred potvrdením objednávky.
  4. Platba za tovar sa vykonáva nasledovnými spôsobmi:

Dobierka: priplatok 1,00 €  k cene dopravy (platba kuriérovi pri prevzatí tovaru, možnosť platby platobnou kartou kuriérovi)

Bankový prevod: bezhotovostným prevodom vopred na účet SK48 8360 5207 0042 0364 0583

V deň doručenia Slovenská pošta telefonicky kontaktuje kupujúceho o presnom termíne doručenia