Ruža plodová KARPATIA

Veľkoplodá ruža, veľmi úrodná s veľkými plodmi s obsahom nutričných látok, najmä vitamínom C.

3,90

Nie je na sklade

Katalógové číslo: 8613985ec49e Kategórie: ,

Popis

Plodové ruže(šípky) patria medzi ovocie s najvyšším obsahom vitamínu C. Sú okrasné aj úžitkové zároveň. Odrodu Karpatia vyšľachtil výskumný ústav ovocných a okrasných drevín v Bojniciach. Je veľmi odolná voči vplyvom vonkajšieho prostredia. Dorasta do výšky a šírky 2-2,5 metra. Rastie rýchlo a vzpriamene a na koncom tvoria svetločervené, lesklé plody. Dužina tvorí až 80% objemu plodu. Plod odrody Karpatia dozrieva v druhej polovici augusta až začiatkom septembra. Odroda je vhodná na výrobu džemov, marmelád a ovocných štiav.

Ďalšie informácie

Veľkosť

Kontajner

Stanovišťe

Pôda

Intenzia rastu

Spon

Zber plodov

Pestovanie

  1. Dodacie lehoty sú špecifikované podľa dostupnosti tovaru a sezóny, obvykle   do 3 dní. V niektorých prípadoch (nedostupnosť tovaru, vyššia moc – počasie) môžu byť aj dlhšie (od 1 až do 3 týždňov). O približnom termíne dodania sa môžete kedykoľvek informovať emailom alebo telefonicky. Rastliny sú starostlivo zabalené a zabezpečené tak, aby čo najlepšie zniesli prepravu k Vám. K cene objednaných rastlín účtujeme poštovné a balné 8,99 € (slovenská pošta – expres kuriér). Objednávky vybavujeme podľa poradia v akom boli prijaté. Tovar odosielame v pracovné dni pondelok až štvrtok.
  2. Osobný odber rastlín a nákup bez objednávky nie je možný.
  3. Dopravu tovaru k zákazníkovi zabezpečuje slovenská pošta. Cena za dopravu Vám vždy bude automaticky vygenerovaná počas nákupného cyklu ešte pred potvrdením objednávky.
  4. Platba za tovar sa vykonáva nasledovnými spôsobmi:

Dobierka: priplatok 1,00 €  k cene dopravy (platba kuriérovi pri prevzatí tovaru, možnosť platby platobnou kartou kuriérovi)

Bankový prevod: bezhotovostným prevodom vopred na účet SK48 8360 5207 0042 0364 0583

V deň doručenia Slovenská pošta telefonicky kontaktuje kupujúceho o presnom termíne doručenia