Zemolez kamčatská čučoriedka WOJTEK

Veľmi obľúbená odroda s mimoriadne sladkými podlhovastými plodmi bohatými na vitamíny

6,00

Nie je na sklade

Katalógové číslo: 35f4a8d465e6 Kategórie: ,

Popis

Zemolez – kamčatská čučoriedka, je nenáročný ker. Odroda Wojtek sa vyznačuje najsladšími plody spomedzi všetkých druhov zemolezu. Vyznačuje sa bohatou úrodou a z jedného kra možno nazbierať aj 5 kg ovocia. Plody sa konzumujú čerstvé, zavárané, sušené, mrazené a používajú sa aj na prípravu lekvárov, džemov a omáčok. Plody zemolezu obsahujú veľa vitamínu A a C. Zemolez vyžaduje hlinito-piesočnatú priepustnú pôdu a slnečné stanovisko. Rastlina je dlhoveká a odolná voči chorobám a škodcom. Je mrazuvzdorná a samoopelivá, ale pre zvýšenie úrodnosti sa odporúča vysádzať vedľa seba dve rôzne odrody zemolezu.

Ďalšie informácie

Veľkosť

Kontajner

Stanovišťe

Pôda

Intenzia rastu

Mrazuvzdornosť

Rez

Spon

Zber plodov

Pestovanie

  1. Dodacie lehoty sú špecifikované podľa dostupnosti tovaru a sezóny, obvykle   do 3 dní. V niektorých prípadoch (nedostupnosť tovaru, vyššia moc – počasie) môžu byť aj dlhšie (od 1 až do 3 týždňov). O približnom termíne dodania sa môžete kedykoľvek informovať emailom alebo telefonicky. Rastliny sú starostlivo zabalené a zabezpečené tak, aby čo najlepšie zniesli prepravu k Vám. K cene objednaných rastlín účtujeme poštovné a balné 8,99 € (slovenská pošta – expres kuriér). Objednávky vybavujeme podľa poradia v akom boli prijaté. Tovar odosielame v pracovné dni pondelok až štvrtok.
  2. Osobný odber rastlín a nákup bez objednávky nie je možný.
  3. Dopravu tovaru k zákazníkovi zabezpečuje slovenská pošta. Cena za dopravu Vám vždy bude automaticky vygenerovaná počas nákupného cyklu ešte pred potvrdením objednávky.
  4. Platba za tovar sa vykonáva nasledovnými spôsobmi:

Dobierka: priplatok 1,00 €  k cene dopravy (platba kuriérovi pri prevzatí tovaru, možnosť platby platobnou kartou kuriérovi)

Bankový prevod: bezhotovostným prevodom vopred na účet SK48 8360 5207 0042 0364 0583

V deň doručenia Slovenská pošta telefonicky kontaktuje kupujúceho o presnom termíne doručenia